Wyświetl

Odszkodowanie za smog

Follow my blog with Bloglovin

Kolejny pozew w Rybniku o odszkodowanie za smog. 50 tys. zł zadośćuczynienia domaga się od Skarbu Państwa rybniczanin, który uważa, że zanieczyszczenie powietrza godzi w jego dobra osobiste.

– Jakość powietrza w Rybniku i całej Polsce jest katastrofalna. W trakcie okresu grzewczego, kiedy normy są przekroczone – w 2014 roku było to 115 dni – zalecane jest niewychodzenie z domu. Nie mogę wyjść na spacer, uprawiać sportu, a nawet przewietrzyć mieszkania. Jestem skazany na areszt domowy – tak mówi dla serwisu Onet.pl mieszkaniec Rybnika, który domaga się odszkodowania.

Pozew dotyczy naruszenia dóbr osobistych: obniżenia komfortu życia, zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania na astmę, przewlekłą chorobę płuc, czy w końcu nowotwór płuc. Dodatkowo znaczne zanieczyszczenie powietrza ogranicza swobodę poruszania się, bo w takiej sytuacji zaleca się pozostanie w domu.

Warto wiedzieć, że nie jest to pierwszy taki pozew w Rybniku. Bardzo podobne roszczenie wystosował kilka lat temu inny obywatel miasta. Domagał się on, by ustawowo wprowadzić normy dla paliw stosowanych do ogrzewania mieszkań oraz certyfikatów dla kotłów grzewczych. Wnioskodawca dawał czas ministrowi środowiska na wprowadzenie zmian do czerwca 2015 roku. Chciał też 10 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd oddalił pozew z powództwa cywilnego.

Jeżeli masz pytanie dotyczące podobnej sprawy, możesz poprosić o kontakt naszego eksperta. Wprowadź numer telefonu w polu poniżej.

lub podaj swój adres email:

One thought on “Odszkodowanie za smog”

  1. Daro napisał:

    No muszę przyznać że tematyka bloga naprawdę niszowa i oryginalna 🙂 Życzę sukcesów. A co do tematu, to mają ludzie pomysły 🙂 Pozew najpewniej przepadnie, ale czego nie robi sie da fejmu, a poza tym – a nóż się uda? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *