Wyświetl

Odszkodowanie za wspieranie terroryzmu

Wydawałoby się, że sprzedaż samochodu autoryzowanemu dealerowi nie niesie za sobą dużego zagrożenia, ale dla Marka Oberholtzera, hydraulika z USA prosta transakcja spowodowała falę szykan oraz gróźb pozbawienia życia i nerwicę.
Teraz mieszkaniec Teksasu wnosi pozew o odszkodowanie i żąda miliona dolarów odszkodowania od dilera, który odsprzedał jego samochód dżihadystom.

Auto z wielką reklamą jego firmy na drzwiach niespodziewanie dla niego znalazło się w Syrii w rękach bojowników tzw. Państwa Islamskiego, a w efekcie hydraulik odebrał tysiące telefonów z pogróżkami. „Firma Marka Oberholtzera poniosła poważne straty finansowe. On sam i członkowie jego rodziny od roku żyją w strachu o swoje bezpieczeństwo i spotykają się z groźbami” – napisał prawnik Oberholtzera w pozwie, który w ubiegłym tygodniu został złożony w sądzie.

isistoyota2
fot. Twitter

Cała sprawa rozpoczęła się w październiku 2014 roku, gdy Mark odsprzedał auto dilerowi samochodowemu AutoNation z Huston. Dziś hydraulik zarzuca firmie rażące zaniedbanie, oszustwo, wprowadzenie w błąd i naruszenie prywatności poprzez przywłaszczenie nazwy jego firmy.

Podczas dobijania targu, diler poprosił, aby Oberholtzer nie usuwał wielkiej reklamy swojej firmy, naklejki na drzwiach z karoserii auta, bo może zniszczyć lakier. Zapewnił, że w sami zrobią to profesjonalnie. Okazało się jednak, że auto hydraulika zostało sprzedane razem z reklamą, zawierającą nazwę firmy i numer telefonu.

Poprzez aukcję auto trafiło do Turcji, stamtąd do Syrii, a jego zdjęcie z numerem telefonu hydraulika, działkiem przeciwlotniczym na pace i dżihadystą za kierownicą – do internetu.

Nieszczęsny pan Oberholtzer przyznał, że odebrał już ponad tysiąc telefonów z wielu krajów, których autorzy grozili jemu i jego rodzinie obrażeniami ciała, śmiercią czy zniszczeniem mienia. Oczywiście nie obeszło się też bez wizyt ludzi z policji, FBI i innych rządowych agencji. Zmusiło go to zamknięcia (przynajmniej czasowego) własnej firmy i szukania ucieczki z rodzinnego miasta.

isistoyota1
fot. Twitter

Jeżeli masz pytanie dotyczące podobnej sprawy, możesz poprosić o kontakt naszego eksperta. Wprowadź numer telefonu w polu poniżej.

lub podaj swój adres email:

One thought on “Odszkodowanie za wspieranie terroryzmu”

  1. RynekCzesci.pl napisał:

    Aż się wierzyć nie chce, że takie rzeczy się dzieją ale z drugiej strony w dzisiejszych czasach jestem w stanie uwierzyć we wszystko… Cóż z odszkodowania dla tego Pana skoro, żadne pieniądze nie wrócą mu i członkom jego rodziny straconych nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *