Wyświetl

Najczęstsze przyczyny wypadków komunikacyjnych

Prawo jazdy zapewnia wygodę i możliwość szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce. Niestety, mimo, że liczba wypadków komunikacyjnych stopniowo maleje, dzieje się tak bardzo powoli. Liczba wypadków nadal jest wysoka, jest jednak coraz większa różnorodność, jeśli chodzi o powody tych zdarzeń.

Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych:

 • brawura i przecenianie swoich umiejętności,
 • niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drogach (szczególnie częste przy mgłach, śnieżycach, oblodzeniach i opadach deszczu),
 • wymuszanie pierwszeństwa przejazdu,
 •  prowadzenie i jednoczesna rozmowa przez telefon / pisanie SMSów.
 • wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach oraz przed przejściami dla pieszych,
 • brak zwracania uwagi na to, co dzieje się na poboczu drogi,
 • brak zachowania bezpiecznej odległości od pojazdu jadącego przed nami (trzeba pamiętać, że z im większą prędkością jedziemy, tym ten dystans powinien być większy),
 • ignorowanie znaków drogowych i nie respektowanie przepisów,
 • prowadzenie pod wpływem środków odurzających (alkoholu, narkotyków, silnych leków),
 • przejeżdżanie przez skrzyżowania na czerwonym świetle,
 • prowadzenie pojazdów, które nie są w pełni sprawne,
 • brak sygnalizowania zamiaru wykonania manewrów np. skrętu,
 • zawracanie w miejscach niedozwolonych.

Oczywiście przyczyn występowanie wypadków jest o wiele więcej, jednak te wyżej wymienione obserwowane są najczęściej. Jedyną receptą na to, by ograniczyć ilość kolizji, do których dochodzi na drogach, jest kierowanie pojazdem z rozwagą, zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania. Niemniej jednak, jeśli już dojdzie do incydentu, a my jesteśmy poszkodowanymi, powinniśmy postarać się o uzyskanie należnego odszkodowania z OC sprawcy.

Jeżeli masz pytanie dotyczące podobnej sprawy, możesz poprosić o kontakt naszego eksperta. Wprowadź numer telefonu w polu poniżej.

lub podaj swój adres email:

1. Administratorem Twoich danych osobowych udostępnionych za pomocą formularza jest Polskie Centrum Odszkodowań sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-508), przy ul. Puławskiej 39 lok. 40, e-mail: biuro@pco.info.pl, tel. +48 22 659 33 43.

2. Twoje dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów związanych z kontaktem w sprawie zgłoszenia odszkodowawczego.

3. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej niż do czasu podjęcia decyzji co do nawiązania współpracy, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

4. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

5. Administrator zastrzega sobie prawo zamiany niniejszego regulaminu, przez opublikowanie jego nowej wersji na stronie internetowej.

6. Wszelkie pytania dotyczące niniejszego regulaminu prosimy kierować na adres: biuro@pco.info.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz kredyt we frankach?
Jest spora szansa na to, że możesz otrzymać zwrot nadpłaconych rat. Kompletowanie dokumentów. Oszacowanie roszczeń. Analiza umowy kredytowej. Zadzwoń 222500899
Dziękujemy za zainteresowanie bezpłatną analizą umowy kredytu. Na podany adres mailowy wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie adresu mail.
Szanujemy Twoją prywatność. Żadne informacje nie zostaną ujawnione podmiotom trzecim.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin