Wyświetl

21 milionów – rekordowe odszkodowanie za guza na głowie?

21,5 milionów dolarów otrzyma prawdopodobnie pewien amerykański biznesmen, który został uderzony w głowę przez automatyczne drzwi na statku wycieczkowym. Linie Holland America Line muszą wypłacić rekordowe zadośćuczynienie ponieważ amerykański Sąd Rejonowy uznał, że doszło do zlekceważenia bezpieczeństwa pasażerów.

Do wypadku doszło cztery lata temu, w 2011 roku na pokładzie statku Holland America MS. James Hausman, przechodząc przez łącznik, został uderzony w głowę przez otwierające się szklane drzwi. Lekarz, do którego udał się poszkodowany stwierdził, że turysta ma stłuczoną twarz i ukruszony ząb. Choć wypadek nie wyglądał groźnie, poszkodowany nie stracił przytomności, nie upadł ani nie odniósł żadnych innych poważniejszych widocznych obrażeń, jego adwokat twierdzi, że po wypadku cierpiał on na bardzo silne bóle głowy i problemy neurologiczne, w tym częsta utrata równowagi i ogólne zmęczenie.

Sąd uznał winę strony pozwanej i przyznał Hausmanowi rekordowe odszkodowanie – 21,5 miliona dolarów – 16,5 miliona zadośćuczynienia za straty moralne oraz 5 milionów za przeszłe oraz przyszłe bóle i „rozpacz emocjonalną”.
Prawnicy Holland America Line oceniają, że kontuzja turysty to wypadek, zaś wyznaczoną jest nadmierna i zapowiedzieli apelację.

Co może mieć jednak duże znaczenie, w toku dochodzenia okazało się, że do podobnych wypadków dochodziło na statku dość często, więc wyrok Sądu i nałożona kara ma zasygnalizować przewoźnikowi, że bezpieczeństwo pasażerów powinno być jego głównym celem, a nie zysk firmy.

Jeżeli masz pytanie dotyczące podobnej sprawy, możesz poprosić o kontakt naszego eksperta. Wprowadź numer telefonu w polu poniżej.

lub podaj swój adres email:

1. Administratorem Twoich danych osobowych udostępnionych za pomocą formularza jest Polskie Centrum Odszkodowań sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-508), przy ul. Puławskiej 39 lok. 40, e-mail: biuro@pco.info.pl, tel. +48 22 659 33 43.

2. Twoje dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów związanych z kontaktem w sprawie zgłoszenia odszkodowawczego.

3. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej niż do czasu podjęcia decyzji co do nawiązania współpracy, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

4. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

5. Administrator zastrzega sobie prawo zamiany niniejszego regulaminu, przez opublikowanie jego nowej wersji na stronie internetowej.

6. Wszelkie pytania dotyczące niniejszego regulaminu prosimy kierować na adres: biuro@pco.info.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz kredyt we frankach?
Jest spora szansa na to, że możesz otrzymać zwrot nadpłaconych rat. Kompletowanie dokumentów. Oszacowanie roszczeń. Analiza umowy kredytowej. Zadzwoń 222500899
Dziękujemy za zainteresowanie bezpłatną analizą umowy kredytu. Na podany adres mailowy wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie adresu mail.
Szanujemy Twoją prywatność. Żadne informacje nie zostaną ujawnione podmiotom trzecim.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin