Wyświetl

Kara za brak aktualnego OC

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) zmienia wysokość kar za brak obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC). Jako instytucja powołana do sprawowania kontroli nad polisami OC w przypadku stwierdzenia niespełnienia obowiązku UFG nakłada sankcje na nieubezpieczonych właścicieli pojazdów.

Między innymi z tych wpływów UFG wypłaca świadczenia odszkodowawcze, osobom poszkodowanym w kolizjach i wypadkach, których sprawcy nie posiadali w momencie zdarzenia ważnej polisy OC. Na tym jednak sprawa się nie kończy, bo UFG stosuje również prawo regresu do sprawców, żądając zwrotu wszystkich wypłaconych poszkodowanym kwot.
UFG prowadzi kontrole zarówno w oparciu o raporty ubezpieczycieli dotyczące zawieranych polis jak tez uzyskuje informacje ze źródeł policyjnych, ujawniających brak ubezpieczenia podczas rutynowych kontroli i interwencji w zdarzeniach drogowych. Niestety brak OC wciąż nie należy do rzadkości.

Od 1 stycznia 2016 r. kara za brak aktualnego OC posiadacza pojazdu wynosi:

*dla pojazdów osobowych
do 3 dni            – 740 zł 
od 4 do 14 dni  – 1 850 zł
powyżej 14 dni – 3 700 zł
* dla pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych i autobusów 

do 3 dni            – 1 110 zł
od 4 do 14 dni  – 2 775 zł
powyżej 14 dni – 5 500 zł

*dla pozostałych pojazdów

do 3 dni            – 124 zł
od 4 do 14 dni  – 310 zł
powyżej 14 dni – 620 zł

Jeżeli masz pytanie dotyczące podobnej sprawy, możesz poprosić o kontakt naszego eksperta. Wprowadź numer telefonu w polu poniżej.

lub podaj swój adres email:

1. Administratorem Twoich danych osobowych udostępnionych za pomocą formularza jest Polskie Centrum Odszkodowań sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-508), przy ul. Puławskiej 39 lok. 40, e-mail: biuro@pco.info.pl, tel. +48 22 659 33 43.

2. Twoje dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów związanych z kontaktem w sprawie zgłoszenia odszkodowawczego.

3. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej niż do czasu podjęcia decyzji co do nawiązania współpracy, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

4. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

5. Administrator zastrzega sobie prawo zamiany niniejszego regulaminu, przez opublikowanie jego nowej wersji na stronie internetowej.

6. Wszelkie pytania dotyczące niniejszego regulaminu prosimy kierować na adres: biuro@pco.info.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz kredyt we frankach?
Jest spora szansa na to, że możesz otrzymać zwrot nadpłaconych rat. Kompletowanie dokumentów. Oszacowanie roszczeń. Analiza umowy kredytowej. Zadzwoń 222500899
Dziękujemy za zainteresowanie bezpłatną analizą umowy kredytu. Na podany adres mailowy wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie adresu mail.
Szanujemy Twoją prywatność. Żadne informacje nie zostaną ujawnione podmiotom trzecim.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin