Wyświetl

Wysokość prowizji od odszkodowania

Wysokość prowizji od odszkodowania

Zlecając prowadzenie sprawy o odszkodowanie powypadkowe, Klient najczęściej spotka się z określeniem wynagrodzenia na zasadzie „prowizji za sukces”. Oznacza to, że kancelaria nie pobierze z góry zaliczek lub opłat wstępnych, a jedynie zatrzyma dla siebie część wywalczonego odszkodowania. Innymi słowy, jeśli sprawę przegra – nie otrzyma nic. Z punktu widzenia Klienta, niska prowizja w sprawie o odszkodowanie to więcej pieniędzy w portfelu. Czy jednak na pewno? Jaka powinna być wysokość prowizji od odszkodowania?

 W sprawach o odszkodowanie wysokość prowizji pobierana za prowadzenie sprawy nie jest stała.  Jej wysokość uzależniona jest od stopnia złożoności sprawy, zgromadzonej dokumentacji dowodowej, stanu faktycznego okoliczności wypadku oraz od nakładu pracy, jaką trzeba włożyć w prowadzenie sprawy o odszkodowanie, co umożliwi uzyskanie na rzecz Klienta jak najwyższej kwoty zadośćuczynienia.

Część firm reklamuje się, kładąc nacisk i oferując niską prowizję –  pamiętajmy, że nie sama wysokość prowizji będzie wyznacznikiem uzyskania wysokiego odszkodowania, a przede wszystkim kompetencje kancelarii. Na rynku są również firmy które pobierają podejrzanie niską prowizję, ale to nie znaczy że Klient otrzyma więcej. Niestety bywa też tak, że niska prowizja w odszkodowaniach oznaczać może (choć nie musi) nierzetelne podejście, a w skrajnych przypadkach można usłyszeć o klientach oszukanych przez kolejną firmę. Wybierając firmę odszkodowawczą należy przede wszystkim szukać firmy z doświadczeniem i dobrą opinią na rynku. 

Jaka jest prowizja w sprawach o odszkodowanie?

 Wysokość prowizji od odszkodowania jest ustalana zazwyczaj na poziomie 20%, aczkolwiek w internecie znaleźć można przypadki i informacje o bardzo wysokiej i bardzo niskiej prowizji. Czy każde odejście od średniej powinno wzbudzić niepokój Klienta? Niekoniecznie. Dobra firma odszkodowawcza w zamian za prowizję powinna dostarczyć skuteczną i rzetelną usługę, pełne zaangażowanie i pisemną gwarancję, że wykona wszelkich czynności, aby uzyskać dla Klienta odszkodowanie.

Czy warto sprawę o odszkodowanie powierzyć adwokatowi?

Czasami zdecydowanie tak. Na rynku funkcjonują wybitni specjaliści w zakresie odszkodowań, którzy działają w ramach kancelarii adwokackich. Niezaprzeczalnie adwokat to zawód zaufania publicznego, jest zobligowany do przestrzegania etyki zawodowej oraz aby świadczyć usługi musiał zdobyć odpowiednie uprawnienia, potwierdzone egzaminami. Taka forma współpracy jest zdecydowanie lepsza, niż doradca odszkodowawczy, który dodatkowo zajmuje się np. handlem dywanami. Z drugiej jednak strony to Kancelarie Odszkodowawcze specjalizują się tylko w sprawach związanych z wypadkami. (o tym jak wybrać kancelarię odszkodowawczą pisaliśmy tutaj )

Jeżeli masz pytanie dotyczące podobnej sprawy, możesz poprosić o kontakt naszego eksperta. Wprowadź numer telefonu w polu poniżej.

lub podaj swój adres email:

1. Administratorem Twoich danych osobowych udostępnionych za pomocą formularza jest Polskie Centrum Odszkodowań sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-508), przy ul. Puławskiej 39 lok. 40, e-mail: biuro@pco.info.pl, tel. +48 22 659 33 43.

2. Twoje dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów związanych z kontaktem w sprawie zgłoszenia odszkodowawczego.

3. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej niż do czasu podjęcia decyzji co do nawiązania współpracy, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

4. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

5. Administrator zastrzega sobie prawo zamiany niniejszego regulaminu, przez opublikowanie jego nowej wersji na stronie internetowej.

6. Wszelkie pytania dotyczące niniejszego regulaminu prosimy kierować na adres: biuro@pco.info.pl.

One thought on “Wysokość prowizji od odszkodowania”

  1. Anna napisał:

    20 % planują w nowelizacji prawa regulującego kancelariae odszkodowaecze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz kredyt we frankach?
Jest spora szansa na to, że możesz otrzymać zwrot nadpłaconych rat. Kompletowanie dokumentów. Oszacowanie roszczeń. Analiza umowy kredytowej. Zadzwoń 222500899
Dziękujemy za zainteresowanie bezpłatną analizą umowy kredytu. Na podany adres mailowy wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie adresu mail.
Szanujemy Twoją prywatność. Żadne informacje nie zostaną ujawnione podmiotom trzecim.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin