Wyświetl

Odszkodowanie za smog

Follow my blog with Bloglovin

Kolejny pozew w Rybniku o odszkodowanie za smog. 50 tys. zł zadośćuczynienia domaga się od Skarbu Państwa rybniczanin, który uważa, że zanieczyszczenie powietrza godzi w jego dobra osobiste.

– Jakość powietrza w Rybniku i całej Polsce jest katastrofalna. W trakcie okresu grzewczego, kiedy normy są przekroczone – w 2014 roku było to 115 dni – zalecane jest niewychodzenie z domu. Nie mogę wyjść na spacer, uprawiać sportu, a nawet przewietrzyć mieszkania. Jestem skazany na areszt domowy – tak mówi dla serwisu Onet.pl mieszkaniec Rybnika, który domaga się odszkodowania.

Pozew dotyczy naruszenia dóbr osobistych: obniżenia komfortu życia, zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania na astmę, przewlekłą chorobę płuc, czy w końcu nowotwór płuc. Dodatkowo znaczne zanieczyszczenie powietrza ogranicza swobodę poruszania się, bo w takiej sytuacji zaleca się pozostanie w domu.

Warto wiedzieć, że nie jest to pierwszy taki pozew w Rybniku. Bardzo podobne roszczenie wystosował kilka lat temu inny obywatel miasta. Domagał się on, by ustawowo wprowadzić normy dla paliw stosowanych do ogrzewania mieszkań oraz certyfikatów dla kotłów grzewczych. Wnioskodawca dawał czas ministrowi środowiska na wprowadzenie zmian do czerwca 2015 roku. Chciał też 10 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd oddalił pozew z powództwa cywilnego.

Jeżeli masz pytanie dotyczące podobnej sprawy, możesz poprosić o kontakt naszego eksperta. Wprowadź numer telefonu w polu poniżej.

lub podaj swój adres email:

1. Administratorem Twoich danych osobowych udostępnionych za pomocą formularza jest Polskie Centrum Odszkodowań sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-508), przy ul. Puławskiej 39 lok. 40, e-mail: biuro@pco.info.pl, tel. +48 22 659 33 43.

2. Twoje dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów związanych z kontaktem w sprawie zgłoszenia odszkodowawczego.

3. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej niż do czasu podjęcia decyzji co do nawiązania współpracy, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

4. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

5. Administrator zastrzega sobie prawo zamiany niniejszego regulaminu, przez opublikowanie jego nowej wersji na stronie internetowej.

6. Wszelkie pytania dotyczące niniejszego regulaminu prosimy kierować na adres: biuro@pco.info.pl.

One thought on “Odszkodowanie za smog”

  1. Daro napisał:

    No muszę przyznać że tematyka bloga naprawdę niszowa i oryginalna 🙂 Życzę sukcesów. A co do tematu, to mają ludzie pomysły 🙂 Pozew najpewniej przepadnie, ale czego nie robi sie da fejmu, a poza tym – a nóż się uda? Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz kredyt we frankach?
Jest spora szansa na to, że możesz otrzymać zwrot nadpłaconych rat. Kompletowanie dokumentów. Oszacowanie roszczeń. Analiza umowy kredytowej. Zadzwoń 222500899
Dziękujemy za zainteresowanie bezpłatną analizą umowy kredytu. Na podany adres mailowy wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie adresu mail.
Szanujemy Twoją prywatność. Żadne informacje nie zostaną ujawnione podmiotom trzecim.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin