Wyświetl

Odszkodowanie za poparzenie w klinice estetycznej

Do redakcji bloga, na nasz adres kontakt@blogpowypadkowy otrzymaliśmy pytanie sprawie o poparzenie w klinice estetycznej:

Witam,
proszę o pomoc w sprawie pisma do ubezpieczyciela kliniki urody estetycznej.

Sprawa wygląda tak:
kobieta, lat 30. W klinice urody estetycznej miała wykonywany zabieg laserowy z powodu brzydkiego przebarwienia w newralgicznym miejscu na twarzy – nad ustami.
4 zabiegi przyniosły super efekt, piąty zabieg miał być ostatnim.
Zabieg wykonywał lekarz chirurg i przyniósł niestety tragiczne skutki. Lekarz ustawił za silną moc lasera przez co kobieta została poparzona, powstały głębokie rany, skóra schodziła płatami, powstały białe plamy – jak blizny a samo przebarwienie wygląda gorzej niż przed pierwszym zabiegiem.
Lekarz na początku próbował wmówić pacjentce, że to pewnie przez to, jak się odżywia.  Ostatecznie zgodził się w ramach tego co się stało wykonywać zabiegi tak długo, aż nie uzyska pożądanego efektu. Oczywiście poszkodowana stosuje wszystkie preparaty zalecone przez lekarza.
Po ok 3-4 miesiącach od feralnego zabiegu skóra na twarzy nadal wygląda źle. Przebarwienie, a w zasadzie mocno ciemna plama jest nadal widoczna, jest ogromna, widać też białe ślady/blizny. Kobieta ma pracę wymagającą spotkań z ludźmi przez co bardzo też cierpi na tym jej psychika.
Chce walczyć o odszkodowanie. Zapłaciła sporo pieniędzy na wcześniejsze zabiegi.

O jaką kwotę w takim przypadku może się starać w ramach odszkodowania?
Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Wykonanie zabiegu medycyny estetycznej stanowi szczególną formę interwencji medycznej – jeżeli pacjent dokładnie opisał lekarzowi, jaki efekt plastyczny chce osiągnąć, a lekarz stwierdził, że efekt taki jest w stanie zagwarantować, to będzie odpowiadał za nieuzyskanie właśnie tego efektu.

Trzeba pamiętać, że prawo obliguje lekarza do wykonywania interwencji medycznych zgodnie z wymaganiami aktualnej wiedzy medycznej, zasadami etyki lekarskiej, dostępnymi mu metodami leczenia oraz z należytą starannością. Każde skuteczne udowodnienie przez pacjenta wystąpienia lekarza przeciwko tym wytycznym, będzie zwiększało drastycznie szanse na odszkodowanie.

Wbrew należytej staranności będą takie zachowania lekarza jak używanie wyrobów medycznych w sposób niezgody z charakterystyką producenta (np. użycie lasera w sposób niezgodny z instrukcją producenta), zwyczajne niedbalstwo czy brak wymaganej zręczności (złe ustawienie lasera). Nie bez znaczenia dla wysokości odszkodowania będzie to, czy lekarz używał preparatów oryginalnych (tzn. pełnowartościowych), szczególnie jeżeli pacjent życzył sobie właśnie takich.

Wysokość odszkodowania w sprawach o poparzenie w klinice estetycznej może dochodzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych (np. poparzenie w trakcie depilacji laserowej, którego efektem są trwałe blizny), jednak najwięcej zależy od okoliczności zdarzenia, możliwości wskazania związku przyczynowo skutkowego, oświadczeń osoby poszkodowanej i potencjalnych świadków, a także profesjonalizmu przedstawiciela prawnego, odpowiedniego zachowania pacjenta i charakteru szkody. Praktyka pokazuje, że w sprawach z tytułu błędu medycznego, poszkodowany staje do nierównej walki jeśli nie korzysta z profesjonalnego pełnomocnika.

Nasze doświadczenie pokazuje także, że sprawy o odszkodowanie za poparzenie w klinice estetycznej w większości wypadków kończą się sprawą sądową, bo na etapie tzw. ugodowym (negocjacyjnym) strony nie mogą dojść do porozumienia. To oczywiście nie oznacza, że osoba poszkodowana jest z góry skazana na przegraną – wystarczy mieć dobrego pełnomocnika. Osoby poszkodowane w wyniku zabiegów w klinice estetycznej w razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 22 659 33 43 – pierwsza konsultacja z prawnikiem, analiza sprawy i wycena postępowania jest bezpłatna.

 

Jeżeli masz pytanie dotyczące podobnej sprawy, możesz poprosić o kontakt naszego eksperta. Wprowadź numer telefonu w polu poniżej.

lub podaj swój adres email:

1. Administratorem Twoich danych osobowych udostępnionych za pomocą formularza jest Polskie Centrum Odszkodowań sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-508), przy ul. Puławskiej 39 lok. 40, e-mail: biuro@pco.info.pl, tel. +48 22 659 33 43.

2. Twoje dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów związanych z kontaktem w sprawie zgłoszenia odszkodowawczego.

3. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej niż do czasu podjęcia decyzji co do nawiązania współpracy, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

4. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

5. Administrator zastrzega sobie prawo zamiany niniejszego regulaminu, przez opublikowanie jego nowej wersji na stronie internetowej.

6. Wszelkie pytania dotyczące niniejszego regulaminu prosimy kierować na adres: biuro@pco.info.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz kredyt we frankach?
Jest spora szansa na to, że możesz otrzymać zwrot nadpłaconych rat. Kompletowanie dokumentów. Oszacowanie roszczeń. Analiza umowy kredytowej. Zadzwoń 222500899
Dziękujemy za zainteresowanie bezpłatną analizą umowy kredytu. Na podany adres mailowy wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie adresu mail.
Szanujemy Twoją prywatność. Żadne informacje nie zostaną ujawnione podmiotom trzecim.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin