Wyświetl

Ranking kancelarii odszkodowawczych

Ranking kancelarii odszkodowawczych. Kancelarie odszkodowawcze i sam rynek odszkodowań rozwija się na polskim rynku niezwykle dynamicznie. Co kilka tygodni otwierana jest nowa firma, część istniejących już spółek notowana jest nawet na giełdzie. Spośród tak dużej ilości firm ciężko wybrać tę najlepszą, która odzyska dla poszkodowanego wszystkie poniesione koszty związane z wypadkiem i uzyska najwyższe odszkodowanie i zadośćuczynienie. Ciężko wybrać firmę, która w sposób profesjonalny i odpowiedzialny pomoże każdemu poszkodowanemu, aby oszczędzić mu dodatkowych stresów poza wypadkowych. Niestety, spora część podmiotów, to firemki, które nie dość, że zatrudniają prawników bez uprawnień i doświadczenia, to jeszcze często działają nieuczciwie i na szkodę klienta.


Nie istnieje niestety żaden oficjalny ranking kancelarii odszkodowawczych, który pomagałby osobom poszkodowanym w wyborze firmy, która wywalczy dla nich należne pieniądze. Jednak, gdyby istniał, na pewno o miejscu w rankingu powinny decydować między innymi następujące kryteria: (które każdy poszkodowany w wypadku powinien stosować, decydując się na powierzenie swojej sprawy firmie odszkodowawczej):

Własny zespół / własna kancelaria

Przede wszystkim warto brać pod uwagę tylko firmy, w której rzeczywiście pracują doświadczeni prawnicy. Firm odszkodowawczych, w których pracują adwokaci lub radcy prawni, firm, które mają własną kancelarię prawną jest niewiele. Warto jednak dokładnie poszukać, gdyż wówczas jest pewność, iż odszkodowanie nie zostanie oszacowane na zbyt niskim poziomie wskutek potencjalnej niekompetencji pełnomocnika. „Kancelarie” i firmy bez odpowiedniego zaplecza fachowców prawdopodobnie nie będą w stanie w razie potrzeby skierować Państwa sprawy do sądu, ani Państwa w sądzie reprezentować. Oczywiście dokumentacja poszkodowanego może być przekazana do zewnętrznej kancelarii adwokackiej, ale dokumenty krążą wtedy pomiędzy firmami, rozstrzygnięcie i wypłata odszkodowania wydłuża się. W między czasie taki wynajęty zewnętrzny prawnik rozpatruje również sprawy rozwodowe, karne lub spadkowe. Posługując się analogią: czy kupując nowy telefon zaufasz firmie handlującej także nawozami, czy też wybierzesz producenta wyspecjalizowanego w elektronice i nowych technologiach, z własnym serwisem gwarancyjnym?

Specjalizacja

To temat łączący się z punktem powyżej. Tworząc ranking kancelarii odszkodowawczych z pewnością brana byłaby pod uwagę specjalizacja. Wybierając firmę należy zwrócić uwagę na dwa aspekty. Po pierwsze, czy poza
specjalizacją w prawie ubezpieczeniowym i odszkodowawczym, firma w tzw. między czasie prowadzi sprawy z innych dziedzin prawa (np. windykacja należności, tworzenie umów czy obsługa prawna przedsiębiorców). Drugi, również ważny punkt to zakres usług w dziedzinie odszkodowań. Nawet jeśli przychodzimy do firmy w problemem wypadki komunikacyjnego, dobrze jest zwrócić uwagę, czy kancelaria prowadzi także inne, skomplikowane sprawy jak błąd medyczny, służebność przesyłu czy odszkodowania dla pokrzywdzonych rodzin.

Referencje i opinie

Opinie o firmach odszkodowawczych to jeden z kluczowych czynników, który sprawia, że klienci zlecają jej prowadzenie swojej sprawy. Niestety, w dobie internetu nie można niestety ufać wszystkim opiniom zamieszczonym w sieci. Szukając opinii o kancelarii zajmującej się odszkodowaniami dobrze jest przejrzeć przynajmniej kilka serwisów i for z opiniami. Najpopularniejsze to opineo, portal-konsumenta, firmy.net, zumi.pl.

Certyfikaty i wyróżnienia

To drugi po opiniach i referencjach sposób weryfikacji umiejętności, skuteczności i rzetelności kancelarii odszkodowawczej. Im więcej takich dokumentów tym wiarygodność firmy rośnie. Certyfikaty za dobra obsługę klienta, uczciwość w rozliczeniach finansowych, udogodnienia dla seniorów, czy wspieranie np. organizacji charytatywnych to ważne potwierdzenie pozycji firmy i całokształtu jej działań. Ranking kancelarii odszkodowawczych powinien bazować zarówno na certyfikatach za spełnienie konkretnych wymogów, jak i uwzględniać zaangażowanie społeczne firm.

Wysokość wywalczonego odszkodowania

Ranking kancelarii odszkodowawczych powinien brać również pod uwagę liczby. Suma wywalczonego odszkodowania przez firmę sygnalizuje jakimi sprawami zajmuje się kancelaria i ile ich jest. Druga wartość, to najwyższe odszkodowanie wywalczone dla pojedynczego klienta. Oczywiście Polska, to nie USA, więc z wysokością 30 milionów dolarów na naszym rynku się raczej nie spotkamy, ale jeśli kancelaria wywalczyła dla kogoś powyżej 500 tysięcy złotych, możemy traktować ją naprawdę poważnie. Takie sprawy powinny być jak najbardziej uwzględniane w rankingu.

Ilość spraw

Kryterium ilości można rozpatrywać dwojako. Tworząc ranking kancelarii odszkodowawczych prawdopodobnie duża ilość prowadzonych spraw byłaby uznawana za plus. Niemniej, z punktu widzenia klienta, ogromna ilość toczących się postępowań likwidacji szkody, które prowadzi kancelarii nie zawsze jest taką pozytywną sprawą. Jeśli firma jest „obładowana” tomami akt do analizy, klient może mieć kłopot z uzyskaniem informacji lub po prostu będzie traktowany jako statystyka. Dlatego doprecyzujmy: ilość spraw jest ważna, ale ilość spraw wygranych, poprowadzonych przez lata istnienia firmy, a nie ilość spraw w danym momencie. Na poprawnie przygotowanej stronie internetowej kancelarii odszkodowawczej powinny się znajdować przykładowe case study wygranych spraw o odszkodowanie.

Siedziba firmy odszkodowawczej

Nie oceniaj książki po okładce. Stare przysłowie chyba jednak nie powinno mieć tutaj dosłownego zastosowania. Jeśli nie można umówić się z własnym prawnikiem w jego biurze lub co gorsza, siedziba firmy jest to mały pokój gdzieś w piwnicy – świadczy to niestety o wielkości firmy i jej możliwościach.

Data powstania kancelarii odszkodowawczej

W Polsce od pewnego czasu regularnie powstają nowe firmy i kancelarie odszkodowawcze. Niestety praktycznie każdy może taką założyć taką firmę i świadczyć usługi doradcze związane z odszkodowaniami. Dlatego konstruując ranking warto byłoby zwrócić uwagę na datę powstania takiej firmy. Im starsza, tym większe doświadczenie w uzyskiwaniu odszkodowań. Długi czas istnienia kancelarii na rynku to także gwarancja, że firma ma ciągły napływ nowych spraw, zaufanie poszkodowanych i uczciwie rozlicza się ze swoimi klientami.

Ranking kancelarii odszkodowawczych powinien powstać, aby zapobiec przypadkom, gdy osoba ciężko poszkodowana w wypadku lub rodzina, która straciła w wypadku bliską osobę podpisuje umowę z firmą niekompetentną, podpisującą ugodę po pierwszej decyzji ubezpieczyciela, która przez kilka lat odzyskuje dla tej osoby zaledwie kilka tysięcy złotych odszkodowania.

Powyższy artykuł jest subiektywnym spojrzeniem na problematykę, rynek i branżę odszkodowań. Zachęcamy wszystkie osoby do pozostawiania swoich uwag, sugestii i komentarzy.

Jeżeli masz pytanie dotyczące podobnej sprawy, możesz poprosić o kontakt naszego eksperta. Wprowadź numer telefonu w polu poniżej.

lub podaj swój adres email:

1. Administratorem Twoich danych osobowych udostępnionych za pomocą formularza jest Polskie Centrum Odszkodowań sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-508), przy ul. Puławskiej 39 lok. 40, e-mail: biuro@pco.info.pl, tel. +48 22 659 33 43.

2. Twoje dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów związanych z kontaktem w sprawie zgłoszenia odszkodowawczego.

3. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej niż do czasu podjęcia decyzji co do nawiązania współpracy, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

4. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

5. Administrator zastrzega sobie prawo zamiany niniejszego regulaminu, przez opublikowanie jego nowej wersji na stronie internetowej.

6. Wszelkie pytania dotyczące niniejszego regulaminu prosimy kierować na adres: biuro@pco.info.pl.

12 thoughts on “Ranking kancelarii odszkodowawczych”

 1. bertez napisał:

  Moim zdaniem najlepsza – przynajmniej w Warszawie jest kanceleria Advoco, przede wszystkim z ewzględu na doświadczenie, bo wiedzą, jak podejść do konkretnej sytuacji

  1. blogpowypadkowy.pl napisał:

   Doświadczenie jest niezwykle ważne, to prawda. Wybierając kancelarię, warto zwrócić na kilka spraw uwagę. O tym można przeczytać tutaj: http://blogpowypadkowy.pl/przedstawiciel-do-spraw-odszkodowan-na-co-zwracac-uwage/

 2. Mirela napisał:

  Jeżeli miałeś kolizje w ciągu ostatnich 3 lat i chciałbyś sprawdzić, czy nie należy się Tobie dopłata do już wypłaconego odszkodowania z OC – serdecznie zapraszam. Na mieście mówią, że mam najlepsze oferty 🙂

 3. Małgorzata napisał:

  Rankingu może i nie ma, ale gdzie szukać informacji o referencjach kancelarii jak nie w internecie? Zanim zdecydowałam się na wybór odpowiedniej kancelarii ( zaznaczam odpowiedniej ! ponieważ na rynku jest ich od groma ) zrobiłam rekonesans w internecie. Kancelaria odszkodowawcza unicover miała dużo dobrych opinii np. na http://www.trojmiasto.pl no i powiem szczerze, ze jest póki co ok. Sprawdzilam ich , pracują tam sami prawnicy.

  Małgosia Z Gdyni

 4. Dawid napisał:

  tych firm faktycznie teraz narobilo sie pelno, ja skorzystalem z firmy w moim miescie i nie zaluje, mysle ze wszystko przez caly czas wygladalo calkiem ok, nie dosyc ze wiedzialem ciagle co sie dzieje bo mnie informowali co jakis czas, to jeszcze odszkodowanie mam wieksze niz sie spodziewalem 🙂 moge polecic mysle ze bez wyrzutow sumienia

 5. Mariola napisał:

  Zgadzam się, wybór odpowiedniej firmy zajmującej się odszkodowaniami, to nie lada wyzwanie. Takich firm jest dużo, ale niestety nie każda z nich jest kompetentna. Ja miałam to szczęście, że trafiłam na profesjonalistów, którzy działają szybko oraz skutecznie.

 6. Filip napisał:

  Na rynku jest dość duży wybór i na początku nie wiedziałem na co się zdecydować. Zaproponowali mi bardzo korzystne warunki i jakoś nie żałuję. Bardzo szybko wywalczyli dla mnie pieniądze. Przez cały okres współpracy byłem na bieżąco in formowany o stanie sprawy przez prawnika wyznaczonego do obsługi mojej szkody.

 7. Aga napisał:

  A ja długo zastanawiałam nad tym czy skorzystać z Kancelarii czy nie. Po wypadku Ojca podpisała pełnomocnictwo Adwokatowi i to był nasz największy błąd. Ojciec inwalida a Adwokat po naszych prosbach po roku czasu zgłosił szkodę osobowa. Sprawa karna prowadził ale była ewidentna. Dzięki subtelnej podpowiedzi Kancelarii dowiedzieliśmy się o co właściwie możemy walczyć. Adwokat tego ani nie powiedział ani też nie zgłosił. Kancelaria w końcu ruszyła nasza sprawę. W tydzień mieliśmy już Ich Komisje Lekarska z Biegły Rehabilitacji celem zapewnienia DARMOWEGO prywatnego leczenia w Prywatnej KLINICE. Walczyli dodatkowo o :opiekę osób trzecich, renta, przystosowanie domu do wózka, zadośćuczynienie opiekuna ojca i przerwane więzi emocjonalne, obszerne opisy cierpienia Ojca o całym jego życiu. Adwokat powiedział, że wygra około 60.000 PLN. SPRAWA gdy trafiła do Kancelarii skończyła się Wyrokiem :600.000PLN,zadośćuczynienie i odszkodowanie 2500PLN renty dożywotnio, zadośćuczynienie dla członka rodziny 50.000PLN. I 100.000 zł na rehabilitację. Powództwo zostało rozszerzone na 1mln 500tye zł. Tak REASUMUJĄC POWIERZAJCIE SPRAWY KOMUŚ KTO SIĘ SPECJALIZUJE W TYM A NIE KOGOŚ KTO ROBI WSZYSTKO OD SPRAW RODZINNYCH PO ODSZKODOWANIA. BO UGODA KOŃCZY WSZYSTKO!

 8. bodzio napisał:

  polecam rzeczoznawcę Daniel Franko firma myekspert

 9. Iwona napisał:

  U mnie EuCO dało radę. Współpraca z nimi była udana. Zero problemów. Sama i tak bym sobie rady nie dała.

 10. Wirtualna asystentka napisał:

  Jaką kancelarię lub firmę polecacie w Katowicach?

 11. Ksm napisał:

  Czy firma t&w tzn kancelaria jest dobra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz kredyt we frankach?
Jest spora szansa na to, że możesz otrzymać zwrot nadpłaconych rat. Kompletowanie dokumentów. Oszacowanie roszczeń. Analiza umowy kredytowej. Zadzwoń 222500899
Dziękujemy za zainteresowanie bezpłatną analizą umowy kredytu. Na podany adres mailowy wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie adresu mail.
Szanujemy Twoją prywatność. Żadne informacje nie zostaną ujawnione podmiotom trzecim.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin