Wyświetl

Pozytywne myślenie podczas rehabilitacji po wypadku

Bardzo często słyszymy o tym, że pozytywne myślenie to już połowa sukcesu. „Spokojnie, będzie dobrze, bądź optymistą” powtarzane przy każdej próbie pocieszenia i podniesienia na duchu. Większość z nas traktuje to tylko jako pusty slogan. Co jednak, jeśli nasze nastawienie ma kluczowe znaczenie w wielu aspektach naszego życia, także podczas rehabilitacji po wypadku?
 
Łatwo dostrzegamy jak stan fizyczny wpływa na samopoczucie. Jeżeli doznamy poważnego urazu, to oczywiste jest, że wywiera on negatywny wpływ na naszą kondycję psychiczną. Nasze życie zmienia się na gorsze, odczuwamy ból i cierpienie, a wypłacane zadośćuczynienie lub odszkodowanie jest zaniżone. Krótko mówiąc, jest źle.
Nasilony stres nie pozostaje bez echa dla naszego ciała. Podczas sytuacji stresowych często przyjmujemy pozycję obronną. W takiej pozycji nasze mięśnie są napięte, a długo utrzymywane napięcie mięśniowe zaczyna prowokować dolegliwości bólowe, co jeszcze bardziej nasila stres. Dlatego odpoczynek i relaks jest tak ważny. Tak samo jak dbamy o nasze ciało np. chodząc na siłownie, tak samo powinniśmy znaleźć czas na sen i wypoczynek dla naszego umysłu. Wszelkie pozytywne stany powodują wydzielanie substancji zdrowych i leczących organizm, a negatywne powodują zastoje energetyczne i choroby.
 
Innym ważnym aspektem jest nasze nastawienie do podejmowanych działań. W przypadku rehabilitacji nasze pozytywne nastawienie jest niezwykle istotne, ponieważ przeważnie jest to proces wymagający od nas zarówno zaangażowania, jak i czasu. Nierzadko towarzyszy nam ból. Pozytywne nastawienie i wiara w powodzenie powoduje, że nie skupiamy się na porażkach a wyraźniej widzimy nasze postępy, co dodatkowo motywuje nas do działania.
 
Lekarze jednak podkreślają, że motywację pacjenta najlepiej budować poprzez stawianie realnych do osiągnięcia celów. Metodą małych kroczków pacjent jest w stanie osiągnąć bardzo dużo w szybkim czasie.
Niestety, rehabilitacja po wypadku bardzo często jest to proces żmudny, nudny, skomplikowany i wymagający od nas nakładów finansowych i sporej ilości czasu, stąd często ludzie rezygnują z rehabilitacji, skracają proces, machają ręką i stawiają na leczenie pod tytułem, jakoś to będzie, jakoś się rozchodzi, przejdzie z czasem.
renta po wypadku
 
Pamiętajmy jednak, że osobie poszkodowanej w wypadku i nie będącej jego sprawcą przysługuje prawo do skorzystania z bezpłatnej rehabilitacji. Niestety w polskich realiach terminy potrafią być odległe o rok, gdy poszkodowany potrzebuje pomocy natychmiast. Bardzo rzadko istnieje możliwość skorzystania „od ręki” z wizyty u specjalisty, o rehabilitacji nie wspominając. Na szczęście możemy jednak żądać pokrycia kosztów leczenia (w tym i rehabilitacji) od sprawcy wypadku/szkody lub jego ubezpieczyciela.

Jeżeli masz pytanie dotyczące podobnej sprawy, możesz poprosić o kontakt naszego eksperta. Wprowadź numer telefonu w polu poniżej.

lub podaj swój adres email:

1. Administratorem Twoich danych osobowych udostępnionych za pomocą formularza jest Polskie Centrum Odszkodowań sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-508), przy ul. Puławskiej 39 lok. 40, e-mail: biuro@pco.info.pl, tel. +48 22 659 33 43.

2. Twoje dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. w oparciu o niezbędność przetwarzania do celów związanych z kontaktem w sprawie zgłoszenia odszkodowawczego.

3. Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej niż do czasu podjęcia decyzji co do nawiązania współpracy, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

4. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

5. Administrator zastrzega sobie prawo zamiany niniejszego regulaminu, przez opublikowanie jego nowej wersji na stronie internetowej.

6. Wszelkie pytania dotyczące niniejszego regulaminu prosimy kierować na adres: biuro@pco.info.pl.

One thought on “Pozytywne myślenie podczas rehabilitacji po wypadku”

  1. Janinka napisał:

    Zdecydowanie rehabilitacja to nieodłączny element by potem sprawnie funkcjonować sama chodziłam długi czas na terapię manualną, a potem właśnie po wypadku na rehabilitację tylko wtedy moja Pani Rehabilitantka – Pani Magda Brunagel dojeżdżała do mnie, bo ja nie mogłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz kredyt we frankach?
Jest spora szansa na to, że możesz otrzymać zwrot nadpłaconych rat. Kompletowanie dokumentów. Oszacowanie roszczeń. Analiza umowy kredytowej. Zadzwoń 222500899
Dziękujemy za zainteresowanie bezpłatną analizą umowy kredytu. Na podany adres mailowy wysłaliśmy prośbę o potwierdzenie adresu mail.
Szanujemy Twoją prywatność. Żadne informacje nie zostaną ujawnione podmiotom trzecim.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×
WordPress Popup Plugin